آخرین اخبار و مقالات

نسخه جدید Gmail به زودی منتشر می شود

نسخه جدید Gmail به زودی منتشر می شود

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ / تکنولوژی

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

۱۰ کتاب برتر در حوزه برنامه نویسی

۱۰ کتاب برتر در حوزه برنامه نویسی

گروه خبری شرکت نرم افزاری فرداد / مقاله

وب سایت DevBooks پرسش و پاسخ های موجود در سایت stackOverflow را آنالیز کرده است و فهرست محبوب ترین کتاب های برنامه نویسی را ذکر کرده است .

 

stackOverflow در سال ۲۰۰۸ ایجاد شد. در طول این سال ها، این وب سایت رشد قابل توجهی داشته است و به یکی از محبوب ترین منابع برای حل مشکلات رایج برنامه نویسان تبدیل شده است. کتاب های زیادی درباره برنامه نویسی وجود دارد با این حال افراد مختلفی در DevBooks گرد آمده اند و بهترین کتاب ها را در این زمینه معرفی کرده اند. برای آشنایی با این کتاب ها با ما همراه باشید.

 

Working Effectively with Legacy Code

این کتاب توسط مایکل سی فیچرز نوشته شده است . مایکل در این کتاب استراتژی های شروع تا پایان مختلفی را برای کار بر کدهای تست نشده قدیمی شرح می دهد.

449191

Design Patterns

کتاب الگوهای طراحی توسط رالف جانسن ، اریک گاما ، ریچارد هلم و جام ولیسایدز (که بعدها به دسته ۴ معروف شدند) نگارش شده است. این کتاب به زیبایی فرآیند طراحی نرم افزار شئ گرا را توصیف می کند. نویسندگان این کتاب نمونه های بسیاری از الگوهای طراحی را شرح می دهند و به شما می گویند که چگونه یک نرم افزار شی گرا را طراحی کنید.

81gtkoaphfl

Clean Code

کتاب کد تمیز توسط رابرت سی مارتین به رشته تحریر در آمده است ، کتاب کد تمیز یکی از سه کتاب رایج معرفی شده در stackOverflow می باشد. در کتاب حاضر یک روش عملی برای نوشتن کدهای بهتر و ایجاد برنامه های کاربردی است.

1ffd69b377b2035ea2ae3f120841bd49

Java Concurrency in Practice

کتاب جاوا در تمرین نوشته برایان گتز و تیم پایرلز ، یک کتاب عالی است که نحوه ساخت یه برنامه کانکارانت را در زبان جاوا توضیح می دهد. با توجه با محبوبیت زبان جاوا این کتاب در stackOverflow بسیار محبوب است.

9780321349606xxl

Domain-Driven Design

کتاب طراحی دامین محور نوشته شده توسط اریک اوانز می باشد. طراحی دامین محور شامل متدهایی است که مدل سازی دامنه را با توسعه نرم افزار ترکیب می کند.

51szw87slrl

JavaScript: The Good Parts

در زمان انتشار این کتاب تصورات نادرستی درباره جاوا اسکریپت وجود داشت و نویسنده این کتاب کوشید این تصورات را از بین ببرد و زیبایی های جاوا اسکریپت را نشان دهد. در واقع کتاب جاوا اسکریپت این یک کتاب معتبر در مورد جاوا اسکریپت است که به شما کمک می کند که زیبایی این زبان را بسیار واضح بیابید.

81kqrws1nnl

Patterns of Enterprise Application Architecture

کتاب الگوهای معماری برنامه های سازمانی توسط مارتین فولر به رشته تحریر درآمده است. این کتاب ، یک کتاب راهنما برای توسعه دهندگان سیستم های سازمانی است ، این کتاب ، به توسعه دهندگان سیستم های سازمانی کمک می کند تا راهی برای مسائل پیچیده پیدا کنند و همچنین از راه حل های اثبات و حل شده اند برای مشکلات روزمره استفاده کنند.

81jkqzijibl

Code Complete

کتاب کد کامل استیو مک کانل درباره هنر و علم ایجاد نرم افزار سخن می گوید . این کتاب کلاسیک یکی از بهترین کتاب های راهنمای عملی برای برنامه نویسی است.

codecomplete1

Refactoring: Improving the Design of Existing Code

این کتاب ارزشمند در حوزه بازنگری کدها توسط مارتین فولر و کنت بک نگارش شده است . برنامه نویسان می توانند این کتاب را برای بهبود طراحی ، عملکرد ومدیریت کدهای شی گرا مطالعه کنند.

refactoring-improving-the-design-of-existing-code-original-imadbn6yqj2wu7zs

Head First Design Patterns

کتاب الگوهای اولیه در طراحی توسط اریک فریمن ، الیزابت فریمن ، کتی سیرا و برت بیتس به رشته تحریر درآمده است . کتاب الگوهای اولیه در طراحی، توسعه دهندگان نرم افزار در زبان جاوا را با ارائه الگوهای طراحی هدایت می کند.

71qcrpzng5l

برای مشاهده سایر کتاب های محبوب در StackOverflow می توانید به dev-books.com سری بزنید .