آخرین اخبار و مقالات

نسخه جدید Gmail به زودی منتشر می شود

نسخه جدید Gmail به زودی منتشر می شود

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ / تکنولوژی

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

۱۰ تا از معروف ترین هکرهای دنیا “بخش اول”

۱۰ تا از معروف ترین هکرهای دنیا “بخش اول”

گروه خبری شرکت نرم افزاری فرداد / مقاله

همه هکرها قانون شکن نیستند ، برعکس برخی از آنها فعالیت های مفیدی انجام می دهند که با نام هکرهای کلاه سفید شناخته میشوند و از دانش خود در زمینه هک برای پیشرفت در مسائل امنیتی استفاده می کنند. برخی دیگر نیز هستند که برای تفریح هک می کنند و گاهی اوقات ممکن است قوانین را نقض کنند و یا اخلاقیات هکری را رعایت نکنند، اما مانند هکرهای کلاه سیاه دارای قصد دایمی خرابکاری نیستند که به این دسته هکرهای کلاه خاکستری گفته میشود ولی آن دسته از هکرهایی که مدنظر شما هستند و اهداف مخربی دارند با نام هکرهای کلاه سیاه شناخته می شوند و تاریخ نشان می دهد که آنها باعث و بانی بسیاری از بدافزارها هستند.

ما در اینجا قصد داریم معروف ترین هکرهای کلاه سیاه را به شما معرفی کنیم ، کارهایی که برای بدست آوردن شهرتشان انجام دادند و اینکه الان کجا هستند؟

 

۱)کوین میتنیک (kevin Mitnick)

وزارت دادگستری ایالات متحده او را “تحت تعقیب ترین هکر در تمام تاریخ ایالات متحده” معرفی می کند. زندگی کوین بسیار سخت و عجیب بوده است بطوریکه فیلمنامه فیلم “Track down” براساس زندگی او نوشته شده است .

فعالیت اصلی او چه بوده است ؟ پس از آنکه یک سال از دوران محکومیت خود در زندان را به دلیل هک شبکه یک شرکت تجهیزات دیجیتال گذراند به مدت سه سال به مدت سه سال بصورت مشروط و با نظارت پلیس آزاد شد. ولی در آخرین روزهای این دوره فرار کرد و به مدت ۲ سال و نیم دوباره هک کردن را شروع کرد که این فعالیت او شامل نقض سیستم هشداردهنده امنیت ملی و سرقت اطلاعات و اسرار شرکت ها بود.

او الان کجاست ؟ میتنیک در نهایت دستگیر و به سال ۵ حبس در زندان محکوم شد ، وی بعد از گذراندن این دوره تبدیل به یک مشاور و سخنران در حوزه امنیت کامپیوترها شد ، او هم اکنون شرکت خصوصی مشاوره امنیتی میتنیک را اداره می کند.

 

۲)جاناتان جیمز (Jonathan James)

داستان جاناتان که با نام “c0mradeB” نیز شناخته می شود ، غم انگیز است. او هک کردن را از سنین کم آغاز کرد و چندین شبکه تجاری و دولتی را مدیریت کرد که باعث شد زندانی شدن وی شد. تمام این اتفاقات زمانی افتاد که او خیلی جوان بود.

فعالیت اصلی او چه بوده است ؟ جیمز در نهایت شبکه ناسا را هک کرد و تعداد زیادی از کدهای منبع این سازمان را دانلود کرد (به ارزش ۱٫۷ میلیون دلار) برای اینکه نحوه کار ایستگاه های فضایی را یاد بگیرد که این اقدام او منجبر به تعطیلی سه هفته ای ناسا شد و برای رفع این نقص حدود ۴۱ هزار دلار خسارت پرداخت کردند.

او الان کجاست ؟ در سال ۲۰۰۷ چندین شرکت مهم حملات مخربی را از سوی او متحمل شدند. البته جیمز این اتهام را رد کرد ولی با این حال تحت تعقیب پلیس قرار گرفت و نهایتا در سال ۲۰۰۸ خودکشی کرد وی معتقد بود که به جرایمی که مرتکب شنده است متهم شده.

campaign_adfraud-2-20160118083118481

۳)آلبرت گونزالس(Albert Gonzalez)

گونزالس به عنوان رهبر یک گروه هک بنام “Shadow Crew” شروع بکار کرد ، به علاوه شروع به دزدی و فروش شماره های کارت اعتباری کرد ، این گروه همچنین پاسپورت ، کارت بیمه درمانی و گواهی تولد جعلی می ساختند.

فعالیت اصلی او چه بوده است ؟ آلبرت با جمع آموری حدود ۱۷۰ میلیون کارت اعتباری طی دو سال معروف شد. او سپس اطلاعات کارت های اعتباری تمام مشتریان پایگاه داده TJX و سیستم پرداخت ماهانه را هک کرد.

او الان کجاست ؟ گونزالس به ۲۰ سال حبس در زندان محکوم شد. البته وی با مطرح کردن این موضوع که به رایانه اعتیاد دارد ، سعی در کاهش مجازات خود دارد.

 

۴)کوین پولسن(Kevin Poulsen)

کوین پولسن با نام “Dark Dante” نیز شناخته میشود. او خطوط تلفن یک شبکه رادیویی را هک کرد و خود را برنده یک رقابت رادیویی کرد.

فعالیت اصلی او چه بوده است ؟ وی بعد از آنکه اطلاعات سیستم فدرال را هک کرد و اطلاعات امنیتی را به سرقت برد به لیست افراد تحت تعقیب FBI اضافه شد. او بعدها در یک سوپرمارکت دستگیر شد و به ۵۱ ماه حبس و پرداخت ۵۶ هزار دلار خسارت محکوم شد.

او الان کجاست ؟ پولسن بعد از آزاد شدن از زندان در سال ۱۹۹۵ ، مسیر خود را تغییر داد. او به عنوان یک روزنامه نگار شروع به کار کرد و اکنون سردبیر ارشد روزنامه Wired می باشد، همچنین او در سال ۲۰۰۶ برای شناسایی ۷۴۴ مجرم جنسی به My space کمک کرد.

 

۵)جولین آسانژ(Julian Assange)

او از سن ۱۶ سالگی هک را با نام جعلی “Mendex” آغاز کرد. وی بعد از ۴ سال شبکه های دولتی و شرکت های بزرگ علمی را هک کرد (از جمله : Pentagon, NASA, Lockheed Martin, Citibank, Stanford University)

فعالیت اصلی او چه بوده است ؟ آسانژ در سال ۲۰۰۶ به ایجاد Wiki Leaks به عنوان پلتفرمی برای انتشار اخبار و اسناد طبقه بندی شده از منابع نناشناس اقدام کرد.

او الان کجاست ؟ او در حال حاضر در سفارت اکوادر در لندن پناهنده شده و در یکی از اتاق های آنجا زندگی می کند.