آخرین اخبار و مقالات

نسخه جدید Gmail به زودی منتشر می شود

نسخه جدید Gmail به زودی منتشر می شود

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ / تکنولوژی

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

۱۰ تا از معروف ترین هکرهای دنیا “بخش دوم”

۱۰ تا از معروف ترین هکرهای دنیا “بخش دوم”

گروه خبری شرکت نرم افزاری فرداد / مقاله

در این مقاله قصد داریم ده نفر از معروف ترین هکر های دنیا را معرفی کنیم . بخش اول این مقاله را می توانید از اینجا مشاهده کنید.

 

۶) گری مک کینون (Gary Mckinnon)

گری با نام مستعار “Solo” در دنیای اینترنت شناخته می شود. طبق ادعاها بزرگترین هک کامپیوتری در زمینه نظامی توسط وی انجام شده است.

فعالیت اصلی او چه بوده است ؟ مک کینون در یک دوره زمانی ۱۳ ماهه از فوریه ۲۰۰۱ تا مارس ۲۰۰۲ ، بصورت غیرقانونی به ۹۷ کامپیوتر به نیروهای مسلح ایالت متحده و ناسا دسترسی پیدا کرد. او ادعا کرد که فقط دنبال اطلاعاتی در مورد UFO ها بوده است ، اما براساس اظهارات مقامات آمریکایی ، او تعدادی از فایل های مهم را حذف کرد و بیش از ۳۰۰ کامپیوتر را از کار انداخت که این اقدامات او باعث خسارت حدود ۷۰۰ هزار دلاری شد.

او الان کجاست ؟ مک کینون تا سال ۲۰۰۵ در کشور خود اسکاتلند حضور داشت و آزاد بود تا اینکه با حکم استرداد مجرمین مواجه شد ، پس از ارسال درخواست های بسیار ، ترزا می توانست این استرداد را با توجه به اینکه مک کینون به شدت بیمار است و این موضوع خلاف حقوق بشر است ، لغو کند.

 

 

۷) رابرت تپن موریس (Robert Tappan Morris)

رابرت دانش کامپیوتری خود را از پدرش آموخت، پدر وی یکی از دانشمندان آزمایشگاه بل و بعدها در ناسا مشغول به کار شد. موریس به عنوان مخترع کرم های کامپیوتری شناخته می شود.

فعالیت اصلی او چه بوده است ؟ در سال ۱۹۸۸ زمانیکه در دانشگاه کورنل دانشجو بود ، کرم موریس را ساخت. این برنامه با هدف سنجیدن وسعت اینترنت ساخته شده بود، اما مشکل بزرگی داشت : کامپیوترها می توانند چندین با آلوده شوند و هربار آلوده شدن باعث می شود کامپیوتر کندتر شود. این اقدام او حدود ۶۰۰۰ کامپیوتر از کار افتادند.

او الان کجاست ؟ در سال ۱۹۸۹ رابرت متوجه شد که قانون را نقض کرده است و توسط پلیس دستگیر شد. او در دادگاه به سه سال حبس در زندان ، ۴۰۰ خدمت اجتماعی و پرداخت حدود ۱۰ هزار دلار جریمه نقدی محکوم شد. او در نهایت Y Combinator را تاسیس کرد و اکنون یکی از اساتید موسسه فناوری ماساچوست می باشد.

 

 

۸)لوید بلنکشیپ (Loyd Blanckeship)

بلنکشیپ در حوزه هک با نام مستعار “The Mentor” شناخته میشود. او تا دهه هفتاد در زمینه هک فعالیت می کرد و در گذشته در گروه های زیادی عضویت داشته است که معروف ترین آنها گروه “LOD” بوده است.

فعالیت اصلی او چه بوده است ؟ بلنک نویسنده کتابی با نام Mentor’s Last Words” (که با نام باطن هکر و بیانیه هکر نیز شناخته میشود.) است.

او الان کجاست ؟ لوید توسط شرکت بازی سازی استیو جکسون در ۱۹۸۹ برای کار بروی پروژه “GURPS Cyberpunk ” استخدام شد ولی در سال ۱۹۹۰ سرویس مخفی آمریکا به خانه وی حمله کرد و دستورالعمل بازی را به عنوان اینکه یک کتاب راهنما برای جرایم کامپیوتری است ، مصادره کرد . او مدتی است که هک را رها کرده و در حال حاضر به عنوان یک موسیقی دان و توسعه دهنده بازی فعالیت می کند.

 

۹)گوسیفر ۲٫۰ (Guccifer 2.0)
Guccifer 2.0 کیست ؟ هیچکس مطمئن نیست . این نام می تواند متعلق به یک فرد یا حتی یک گروه باشد ، که در ظاهر یک شخص ظاهر میشود ، وی خود را یک رومانیایی معرفی می کند و اغلب مقامات سیاسی آمریکا را هدف قرار داده است.

فعالیت اصلی او یا آنها چه بوده است ؟ در زمان انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده در سال ۲۰۱۶ ، شبکه ملی حزب دموکرات هک شد. هزاران سند از ویکی لینکس و دیگر منابع منتشر شد. بسیاری معتقدند که  یک پوشش برای حملات سایبری روسیه بوده است. اما در مصاحبه ای ، معاون وی ادعا کرد که رومانیایی هستند.

او الان کجاست ؟ Guccifer 2.0 درست قبل از برگزاری انتخابات ایالات متحده ناپدید شد ، سپس در ژانویه ۲۰۱۷ ظاهر شد تا دوباره اعلام کند که ارتباطی با روسیه ندارد.

 

anonymous-message-about-world-di

 

۱۰) ناشناس (Anonymous)!!!

طبق ادعاها Anonymous شناخته شده ترین هکر در تمام تاریخ می باشد و بیشتر در دارک وب فعالیت می کند. Anonymous یک نفر نیست، بلکه یک گروه غیر متمرکز از هکرها است که بدون عضویت رسمی و سلسه مراتب در این گروه کار می کنند و هرکسی می تواند با این عنوان هک کند.

فعالیت اصلی او یا آنها چه بوده است ؟ اولین بار نام این گروه در سال ۲۰۰۳ مطرح شد. Anonymous تا به حال افراد و سازمان های زیادی را مورد حمله قرار داده اند ، از جمله: آمازون ، پی پال ، سونی ، دولت استرالیا ، هند ، آمریکا و صدها مورد دیگر.

او الان کجاست ؟ نگران اینکه یکی از این افراد زندگی شما را مختل کند نباشید . آنها ترجیح می دهند که سازمان ها را مورد هدف قرار دهند.