آخرین اخبار و مقالات

نسخه جدید Gmail به زودی منتشر می شود

نسخه جدید Gmail به زودی منتشر می شود

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ / تکنولوژی

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

انتخاب مناسب ترین لپ تاپ برای خرید

انتخاب مناسب ترین لپ تاپ برای خرید

گروه خبری شرکت نرم افزاری فرداد / مقاله

این مقاله براساس سخنان یکی از خبره ترین افراد در این زمینه نوشته شده است.

 

من وقتی با این سوال رو به رو می شوم ، از تعدادی سوال کلیدی و کوتاه استفاده می کنم تا بتوانم به خوبی خریدار را راهنمایی کنم.
اولین سوال من این است که چند روز در هفته لپ تاپ تان را با خود حمل می کنید ؟ اگر شما ۵ روز در هفته با لپ تاپ خود به محل های مختلف می رود و با آن کار می کند ، قطعا به یک لپ تاپ بسیار باریک و کوچک نیاز دارید تا بتوانید آن را به راحتی حمل کنید ، یا اگر ۲ یا ۳ روز در هفته لپ تاپ تان را با خود حمل می کنید ، لپ تاپ های معمولی ۱۳ یا ۱۴ اینچی برایتان کارآمد خواهند بود. حال اگرمایل به استفاده از لپ تاپ خود در منزل یا محل کارش باشید و به ندرت لپ تاپ تان را با خود حمل کنید ، می توانید لپ تاپ هایی با صفحه نمایشگر بزرگتر تهیه کنید. این گروه از لپ تاپ ها معمولا بزرگتر هستند و از نمایشگرهایی با رزولوشن بالا با امکانات و آپشن های مختلفی بهره مند هستند ولی حمل آن ها به تبع مشکل تر خواهد بود.

03-dont-carry-in-purse-laptop
دومین سوال من درباره مبلغی است که می خواهند هزینه کنند . (البته برای راهنمایی در این رابطه باید دائما بروز بود چون قیمت ها هر روز تغییر می کنند !!!!) اگر بخواهید بالای ۴ میلیون تومان هزینه کنید قطعا انتخاب های شگفت انگیزی خواهید داشت ولی اگر مایل به صرف مبلغ کمتری هستید برای مثال حدود ۲ یا ۳ میلیون ، باز هم گزینه های خوبی خواهید داشت. لپ تاپ هایی با قیمت کمتر نیز در بازار وجود دارند که برای کارهای سبک استفاده می شوند و محبوبیت بسیاری هم دارند ولی در هر حال اگر میخواهید لپ تاپی بخرید که چندین سال برای شما کار کند و به روز باشد بهتر است تا حد امکان هزینه کنید و مزیت دیگر لپ تاپ های گران قیمت بهره مندی از بدنه فلزی بجای بدنه پلاستیکی است.

laptop-money-save-670x335
سوال سوم من این است که دقیقا این لپ تاپ را برای چه کار خاصی خریداری می کنید؟ اگر شما می خواهید از این لپ تاپ در زمینه تجارت استفاده کنید و اسناد کاری خود را روی آن ذخیره کنید ، باید دنبال لپ تاپی باشید که از امکانات امنیتی مختلفی مانند : حسگر اثر انگشت یا تشخیص چهره بهره مند باشد. یا اگر به دنبال یک لپ تاپ برای گیم هستید باید به دنبال لپ تاپی باشید که پردازنده و کارت گرافیک بسیار قوی داشته باشد و هر چه سخت افزار لپ تاپ های گیم بالاتر باشد برای شما سودمند تر خواهد بود چون به راحتی سنگین ترین بازی ها را اجرا می کند و دوم تا چند سال آینده برای اجرای بازی های مختلف آماده و بروز خواهند بود. مورد دیگری که بسیاری از مردم به آن توجه ندارند شارژدهی باتری لپ تاپ هاست (۲۵ لپ تاپی که بالاترین شارژدهی را دارند.) و حتما این مورد را نیز هنگام خرید لپ تاپ لحاظ کنید.

entrepreneur-working-on-his-macbook-picjumbo-com1