آخرین اخبار و مقالات

نسخه جدید Gmail به زودی منتشر می شود

نسخه جدید Gmail به زودی منتشر می شود

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ / تکنولوژی

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

درگذشت دانشمندی که باعث شد دیدگاه ما نسبت به جهان و سیاه چاله ها عوض شود.

درگذشت دانشمندی که باعث شد دیدگاه ما نسبت به جهان و سیاه چاله ها عوض شود.

گروه خبری شرکت نرم افزاری فرداد / تکنولوژی

استیون هاوکینگ نابغه فیزیک و کیهان شناسی جهان صبح امروز در سن ۷۶ سالگی درگذشت و به همین مناسبت خانواده وی بیانیه زیر را منتشر کردند:

با نهایت تأسف ما مرگ پروفسور استیون هاوکینگ را اعلام می‌کنیم. استیون هاوکینگ در خانه خود در کمبریج در ساعات ابتدایی صبح امروز در آرامش فوت کرده است. خانواده او از تمام افرادی که در کنار او بوده و او را در طول زندگی حمایت کرده‌اند تشکر می‌کند.

می توان به جرئت گفت هاوکینگ یکی از برجسته ترین دانشمندان عصر خود بود. زمینه فعالیت وی تحقیق بر روی سیاه چاله ها و اثبات اینکه این ناحیه به قدری قدرتمند است که هیچ چیز حتی نور هم نمی تواند از میدان گرانش آن بگریزد.وی همچنین در سال ۱۹۷۴ نشان داد که سیاه چاله ها سیاه نیستند و مقداری تابش گرمایی دارند، و این نتیجه را از تلفیق نظریه میدان های کوانتمی و سیاه چاله های ایستا به دست آورد، نتیجه این نظریه این بود که سیاه چاله ها ذراتی را متنشر می کنند که این ذرات امروز با نام تابش هاوکینگ شناخته می شود.
وی در سال ۲۰۰۲ در جشن تولد ۶۰ سالگی خود گفت، که می خواهد این نظریه اش بر روی سنگ قبرش نوشته شود .
او در سال ۱۹۸۸ کتابی با عنوان ” تاریخچه زمان ” درباره منشا جهان برای افرادی با اطلاعات کم در این زمینه نوشته بود. این کتاب بسیار محبوب شد و به ۳۵ زبان دنیا ترجمه شد و ۱۰ میلیون نسخه از آن به فروش رفت. وی همچنین کتاب های دیگری نیز در این زمینه با نام های ” جهان به طور خلاصه ” و ” جهان در پوست گردو ” نوشته است و جامعه علمی دانشمندان به دلیل فعالیت های او که منجر به درک بهتری نسبت به جهان شد ، از وی تقدیر کرد.
هاوکینگ مبتلا به بیماری نادر و درمان ناپذیر ASL بود و این موضوع را زمانیکه ۲۱ سالش بود فهمید و به مرور اعصاب حرکتی وی از کار افتادند و وی فلج شد و طبق پیش بینی پزشکان وی نهایتا ۲ تا ۳ می توانست زنده بماند ولی در کمال شگفتی وی تا ۷۶ سالگی زنده ماند و بشر خدمت کرد .
وی جمله ای بسیار تامل برانگیزی دارد : ” دشمن دانش جهل نیست ، توهم دانش است. ”
بسیاری از دانشمندان به مرگ وی واکنش نشان دادند و در توئیت های تسلیت گفتند . یکی از دوستانش در توئیتر نوشته بود : ” استیون هاوکینگ به انیشتین پیوست .”
اگر مایل هستید که بیشتر با این شخصیت آشنا شوید ، پیشنهاد می کنم فیلم” The Theory of Everything ” که درباره زندگی اوست ، ببینید.